Mavi Sertifikalı Ceviz Fidanı

mavi sertifikalı ceviz fidanı

Zirve Fidancılık olarak yüksek devlet destekli mavi sertifikalı ceviz fidanı üretim ve satışı için tüm prosedürlerimizi tamamlamış bulunmaktayız. Firmamız 2016 yılında mavi sertifikalı ceviz fidanı satışlarına başlayacaktır. Mavi Sertifikalı Ceviz Fidanı Sipariş Alımlarımız Başlamıştır.
Mavi Sertifika Nedir?
Mavi Sertifikalı Ceviz Fidanında Devlet Desteği

Tüplü Ceviz Fidanı

tüplü fernor ceviz fidani

Tüplü ceviz fidanlarımızın satışı yıl boyunca yapılmaktadır.
Tüplü Ceviz Fidanı Siparişi ve destek için bizi arayabilirsiniz.

 

Ceviz Fidanı Bahçesi

ceviz bahçesi kurulumu

Zirve Ceviz Fidanı yetiştiriciliği olarak satış zamanı ve sonrası destek hizmetlerimizden ceviz bahçesi kurulumu ile yanınızdayız. Sizlerin hak ettiği en iyi hizmeti sunmayı amaç edinen firmamız alanında profesyonel ekibi ile ceviz bahçeniz kurulur.
Ceviz Bahçesi Nasıl Kurulur?

Mavi Sertifikalı Ceviz Fidanı Üretimi

mavi sertifikalı anaç

Zirve Fidancılık yüksek devlet destekli mavi sertifikalı ceviz fidanı üretim ve satışı için tüm prosedürlerimizi tamamlamış olup Firmamız 2016 yılında mavi sertifikalı ceviz fidanı satışlarına başlamıştır. Mavi sertifikalı ceviz fidanında sipariş ve bilgi için mutlaka bize danışın.

2017-2018 sezonu satıştaki mavi sertifikalı ceviz fidanı türlerimiz; 

mavi sertifikalı ceviz fidanı

Mavi Sertifika Nedir?

Ülkemizde çoğunlukla fidancıların ürettiği fidanların sertifikalarının kademsi kısmında ‘Standart’ yazmaktadır. Bu sertifikalı fidanlarının etiketlerinin renkleri sarı olur. Sarı olmasının anlamı Tarım Bakanlığı tarafından düzenlendiğini gösterir. Standart sertifikalı fidanların damızlık parseli olması zorunluluğu yoktur. Burada en önemli konu sertifikada yazılan anaç ve çeşit kısımlarının Fidan üreticisine göre yazılır. Yani sonuç olarak çeşit ve anaçta ‘ismine doğruluk’ kısmında herhangi bir kontrol yoktur.

Fidan sertifikasyon sisteminde bire fidanın kademe kısmında ‘Sertifikalı’ yazan yerler vardır. Bu gerçek ‘Sertifikalı’ fidanlarda ise sertifikaya ait etiketin rengi mavidir. Bu sebeple bunlar Mavi Sertifikalı Fidan olarak adlandırılır.

Fernor Ceviz Fidanı hakkında bilgilere sahip olmak için tıklayınız.

Zirve Fidancılık Mavi Sertifikalı Damızlık Parseline Sahip Firmadır.

Mavi Sertifikalı Fidanlarda fidan üreticisinin bir ‘Damızlık Parseli’ olmak zorunludur. Bu damızlık parselinin sertifikasyon kısmı da ‘3 Nolu Damızlık Parseli’ olarak adlandırılmıştır. 3 Nolu Damızlık Parsele dikilen damızlık ağaçlar Üniversiteler ve Araştırma Enstitüleri tarafından hastalıklardan ari olarak üretilme gibi bir zorunluluğu vardır. Mavi Sertifikalı fidan üretmek isteyen fidan üreticileri, üniversiteler ve araştırma enstitülerinden aldıkları bu hastalıklardan ari fidanlardan alarak, Tarım Bakanlığı tarafından belirlenmiş izolasyon mesafesine dikkat etmek koşuyla 3 Nolu Damızlık parsel kurmak zorundadır.

3 Nolu Damızlık parsellerde Damızlık çeşit tespiti yine yetkili üniversiteler ve araştırma merkezleri tarafından yapılır. Her yıl damızlık parseli için ‘Kapasite Raporu’ düzenlenmektedir. Bu parselden üretilecek fidan yada klon anaç miktarı Tarım Bakanlığı Uzmanlarınca tespit edilmektedir. Fidan Üreticisi bu miktar kadar Mavi Sertifikalı Fidan üretebilir. Bu kısımda ismine doğruluk esası en önemli koşuldur.
Kısacası Tarım Bakanlığına bağlı kuruluşlarca tescillenmiş bir parselden gelen aşı kalemi, aşı gözü ve klon anaçlarıyla üretilmiş fidan gerçek’ Sertifikalı’ fidandır ve bu fidanlarda Mavi Sertifikalı Fidan olarak anılır.

Mavi Sertifikalı Devlet Desteğinde Sarı Sertifikalı Destek Arasında Kazancımda Ne Fark Olur?

Tarım Bakanlığının desteklemesinde sarı sertifikalı fidana verilen ücret 50-150 TL arasındayken, mavi sertifikalı fidanda ise dekara verilen fiyat 230-350 TL aralığında olmaktadır.

Satış ve Pazarlama Müdürü Tayfun Baş - 0534 302 00 12

mavi sertifikalı anaç tesisimiz

BANDIRMA SAHİL YENİCE'DEKİ KÖYÜMÜZDEN AÇIK KÖKLÜ MAVİ SERTİFİKALI CEVİZ FİDANLARIMIZI TÜRKİYE'NİN HER YERİNE GÖNDERİYORUZ.

mavi sertifikalı ceviz fidanı açık köklü

İSTEDİĞİNİZ BOYDA AÇIK KÖKLÜ MAVİ SERTİFİKALI CEVİZ FİDANI GÖNDEREBİLİRİZ.

mavi sertifikalı ceviz fidanı

FİRMAMIZ TÜRKİYE İLE BİRLİKTE MACARİSTAN,BULGARİSTAN,ROMANYA VE BALKAN ÜLKELERİNE CEVİZ FİDANI İHRACAATI YAPMAKTADIR.

mavi sertifikalı ceviz fidanı

CEVİZ FİDANLARIMIZ TOPRAKLARINDAN ARINDIRALARAK YURT DIŞINA İHRAÇ EDİLMEKTEDİR.

mavi sertifikalı ceviz fidanı

SİZDE YÜKSEK DEVLET HİBE DESTEKLİ MAVİ SERTİFİKALI CEVİZ FİDANI SİPARİŞİ VERMEK İSTİYORSANIZ BİZİ ARAYIN. YADA KÖYÜMÜZE GELİN FİDANLARIMIZI YERİNDE GÖRÜN ANAÇ BAHÇEMİZİ GEZİN. BABADAN OĞULA... ZİRVE FİDANCILIK

mavi sertifikalı ceviz fidanı

Yeni Sezon Tüplü Ceviz Fidanı satışlarımız başlamıştır. Tüplü Ceviz Fidanı Ön Sipariş için tıklayınız.

mavi sertifikalı ceviz fidanı

 mavi sertifikalı ceviz fidanı

mavi sertifikalı ceviz fidanı

 

Ceviz Fidanı Üretim Tesisimiz

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com